Kiedy rozpocząć naukę języków obcych?

W szkole podstawowej, w przedszkolu, a może jeszcze w kołysce? Choć zdania są podzielone, to z roku na rok rodzice decydują się na zapisanie na kursy językowe coraz młodszych dzieci. Dużą popularność zyskują zajęcia z angielskiego dla niemowląt.

15072194361_1736424eed_z

Dzieci chłoną naukę jak gąbka, pojmują w mig i chętnie powtarzają. A do tego bez kompleksów korzystają z obcego słownictwa i nie czują skrępowania, kiedy czegoś nie zrozumieją lub popełnią błąd.

Nie oznacza to jednak, że z niemowlęcia zrobimy poliglotę.

Eksperci są zgodni – naukę języka obcego warto rozpocząć około 3 roku życia dziecka. Wcześniej stracimy tylko czas i pieniądze. Dziecko, które nawet jeszcze nie zaczęło posługiwać się językiem ojczystym, niewiele zrozumie z nauki języka obcego.

Pamiętajmy również, ze dla maluchów nauka to przede wszystkim zabawa. Warto umożliwić im kontakt z językiem obcym podczas codziennych rozrywek. Anglojęzyczna bajka, zagraniczna piosenka, mówiąca w obcym języku książeczka – możliwości jest wiele.

Najważniejsze to pozwolić dziecku na naukę w jego własnym tempie. Nie oczekujmy od kilkulatka gotowości do konwersacji w obcym języku. Na tym etapie powinien się on przede wszystkim osłuchać i przygotować do „prawdziwych lekcji” w przyszłości.

Tekst: Aladra
Foto: Flickr.com

angielski_HANDLOWY