Kurs angielskiego dla przedszkolaka – ile to kosztuje?

Sprawdziliśmy, ile muszą wydać rodzice przedszkolaków za kurs języka angielskiego dla swoich pociech. Niektóre oferty zbijają z nóg!

KindergartenTeacher and Two Kids Reading a Book and telling Story

Pod lupę wzięliśmy kilkanaście szkół językowych z całej Polski i porównaliśmy ich oferty. Najdroższe – bez niespodzianek – okazały się prywatne placówki w dużych miastach. Taniej mają rodzice z niewielkich miasteczek, jednak tu problemem jest mała oferta edukacyjna i niewielka liczba dobrych szkół językowych w okolicy.

Ile zatem trzeba zapłacić za wprowadzenie dziecka w świat języka angielskiego?

Według naszych analiz semestr zajęć dla 3-6-latków kosztuje średnio – w zależności od miasta, prestiżu szkoły, oferty – od 600 do nawet 2000 złotych.

Jeśli zdecydujemy się na lekcje indywidualne, powinniśmy się liczyć z dużo większym wydatkiem. W tym przypadku stawki wahają się w granicach 60-150 zł (za 45 minut!).

Czy warto wydawać aż tyle?

Na to pytanie każdy rodzic odpowie sobie sam. My chcemy jedynie zwrócić Waszą uwagę na atrakcyjną alternatywę.

Dzięki Mówiącym Książkom dzieci są w stanie przyswoić podstawy angielskiego podczas codziennej wesołej zabawy. Uczą się nowych słówek i zwrotów, osłuchują z akcentem, sprawdzają nabytą wiedzę w interaktywnych grach i same próbują kontaktować się w nowym języku. A wszystko to za około 200 złotych. Bez wychodzenia z domu, obaw o aklimatyzację w nowej grupie i kilkukrotnych wydatków w przypadku rodzeństwa.

angielski_HANDLOWY

Tekst: Aladra
Foto: iStockphoto