5 zasad, jak samodzielnie uczyć dziecko języka obcego

Dziecięcy głód wiedzy i umiejętność szybkiego przyswajania nowych informacji warto wykorzystać na codzienną naukę języka angielskiego. Maluchy osłuchają się w ten sposób z nieznanym językiem, a starsze dzieci utrwalą wiedzę zdobytą w szkole. Podpowiadamy, jak najskuteczniej uczyć dziecko angielskiego w domowym zaciszu.

Happy family. Mother and daughter together paint. Adult woman helps the child girl.

  1. Zadbaj o odpowiednią atmosferę. Nauka powinna być jednocześnie zabawą. Zdobywanie wiedzy powinno sprawiać dziecku przyjemność i dawać radość. W wesołej atmosferze zabawy jest w stanie nauczyć się więcej. Gry, łamigłówki, zagadki i piosenki to najlepsze metody.
  1. Wybieraj kolorowe i przyciągające uwagę dziecka materiały. Interesujące książeczki i kolorowanki z wielobarwnymi obrazkami i pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami pomogą dziecku zapamiętać nowe słówka i zwroty, a także zwiększą jego spostrzegawczość i koncentrację.
  2. Poświęć mu czas i uwagę. Wspólne gry edukacyjne to doskonały sposób na pożyteczne spędzenie wolnego czasu. Zaangażuj się w zabawę i okaż swoje zainteresowanie. Śpiewajcie razem angielskie piosenki, oglądajcie bajki i powtarzajcie nowe słówka.
  1. Postaw na różnorodność. Dzieci niezwykle szybko chłoną wiedzę, ale mają problemy z utrzymaniem uwagi na jednym zagadnieniu przez dłuższy czas. Dlatego postaraj się urozmaicić im naukę wprowadzając nowe gry i zabawy. Pamiętaj, że również codzienne czynności można zmienić we wspaniałą zabawę. Wspólne przygotowywanie posiłku połączone z poznawaniem angielskich nazw poszczególnych produktów to świetna metoda na zapamiętanie nowych słówek.
  1. Nic na siłę. Pozwól dziecku wybrać ulubioną zabawę, niech to ono decyduje, w jaki sposób chce się uczyć. Jeśli akurat nie ma na to ochoty, odpuść. Zmuszanie może przynieść odwrotny skutek i zniechęcić dziecko do poznawania nowego języka.angielski_HANDLOWY
    Tekst: Aladra
    Foto: iStockphoto