10 wyjątkowych pomysłów na kreatywne spędzenie czasu z dzieckiem

Czym zająć kipiącego energią malucha, by spędzony wspólnie czas dostarczył mu nie tylko radości, ale też był okazją do rozwoju kreatywności i logicznego myślenia? Przedstawiamy Wam 10 pomysłów na nieszablonowe spędzanie czasu z pociechami.

ThinkstockPhotos-170082841.jpg(1)

 1. Zabierz dziecko na świeże powietrze i pokaż mu zabawy z własnego dzieciństwa
  – grę w gumę, klasy czy zośkę, wymyślcie wspólnie jakąś nową grę ruchową.
 2. Zagrajcie w grę planszową
  W dobie cyfryzacji i wszechobecnych najnowszych technologii świetnym pomysłem na złamanie rutyny są stare dobre planszówki. Yenga, Double, Scrabble, Dixit i in. ćwiczą zręczność, zwiększają refleks i sprzyjają rozwojowi kreatywnego myślenia, a do tego są gwarancją wspaniałej zabawy.

family-game-2-1309400_freeimages

 1. Stwórzcie własną pracownię handmade
  Ozdobne wazoniki, dekoracje doniczek, pudełek do przechowywania drobiazgów, biżuteria czy ubranka dla lalek – własnoręcznie zrobione przedmioty i ozdoby cieszą podwójnie. Inspiracji mogą być dla Was liczne blogi i vlogi DIY (tj. Do It Yourself).
 2. Uczcie się języka
  Nauka nowych słówek, wspólne wykonywanie piosenek i granie w interaktywne gry – z Mówiącymi książkami nie tylko nie będziecie się nudzić, ale też pożytecznie spędzicie czas!

Mowiace_MM

 1. Zielnik
  Z zebranych i wysuszonych kwiatów możecie stworzyć bajeczne kompozycje.
 2. Ugotujcie coś razem
  Niech będzie to najpiękniejsza i najbardziej kolorowa potrawa jak tylko się da. Świeże i różnobarwne warzywa i owoce pokrojone w paseczki, plasterki i kostkę pomogą Wam zmienić kanapki lub naleśniki w prawdziwe dzieła sztuki.

10107584946_fa6d7f16d6_z

 1. Muzyczne zabawy, czyli tworzenie instrumentów z butelek, pudełek, gumek, to zajmujące i bardzo twórcze zajęcie.
 2. Domowy teatrzyk
  Stwórzcie pacynki, scenografię i wymyślcie bajkę, którą później będziecie mogli przedstawić rodzinie i znajomym.

4164616445_e2276aebd6_z

 1. Stwórzcie domowa kronikę
  Im bardziej oryginalne formy wpisów wprowadzicie, tym lepiej. Mogą to być zdjęcia, rysunki i opisy, ale też, np. przywiezione z wakacji bilety wstępu do muzeum, małe muszelki, zasuszone kwiaty, a nawet mleczne zęby maluchów czy pukiel włosów ściętych podczas pierwszej wizyty u fryzjera.
 2. Zaprojektujcie i wykonajcie oryginalną koszulkę
  W sklepach są dostępne zestawy do malowania tkanin. Stwórzcie własnoręcznie koszulki z ulubionym wzorem czy bohaterem. Taka koszulka to również świetny pomysł na prezent, np. dla babci.

Świetna zabawa i nowe wrażenia gwarantowane!

angielski_HANDLOWY

Tekst: Aladra
Foto: Flickr, FreeImages